Ugrás az oldal tetejére
Kérdése van? Ne habozzon!
06 (1) 280 65 67
Információk
Kapcsolat GY.I.K.
Részletes kereső
Gumi keresők

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

Keresés méret szerint

Keresés autótípus szerint

Autógumi méretek segédlet

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

Középkategóriás autógumi
márc. 11

Fókuszban a középkategóriás nyári gumik márkák

A középkategóriás nyári gumi márkák széles választékában olykor nem is olyan könnyű eligazodni. Nagyon sok középkategóriás abroncs van a piacon, nem csoda, hogy nem könnyű a választás.

A középkategóriás nyári gumi márkák széles választékában olykor nem is olyan könnyű eligazodni. Nagyon sok középkategóriás abroncs van a piacon, nem csoda, hogy nem könnyű a választás. Ezek általában alacsonyabb áron kaphatók, kevésbé teljesítenek jól, mint a prémium abroncsok, üzemanyag-hatékonyságban és tartósságban is sok esetben alulmaradnak. Azonban általánosítani nem lehet, hisz számos középkategóriás abroncs felveszi a versenyt a prémiumokkal.

Középkategóriás nyári gumik márkák a kínálatban

Sokan ebbe a kategóriába sorolják a Hankook abroncsait, mások a felső, vagy a felső-közép kategóriába. Ide tartozik a Kleber, a Nokian, a Firestone, a Semperit, a Sumimoto, a Falken, a Cooper és a Kumho is, illetve ezt a kategóriát képviseli a Nokian és a BFGoodrich is. Ezen abroncsok jellemzője, hogy jó ár/érték arányban kaphatók, valahol középen árban is. Sok esetben egy-egy prémium gyártó az anyavállalat, és a prémium fejlesztések és technológiai újítások eljutnak a középkategóriás abroncsokhoz is.

Ezt érdemes választani, ha a nedves úton való kezelhetőség számít

Széles futófelület, innovatív technológiák, jobb tapadás, kezelhetőség és stabilitás – a nyári gumi vásárlásánál ezek is igen fontos szempontok. Azonban a nedves úton jól kezelhető abroncsokat nem csak a prémiumok között találhatjuk meg, sok középkategóriás abroncs is kiváló ebből a szempontból.

Az autós szaklapok, szervezetek által végzett független tesztek során is nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy megnézzék, hogy egy abroncs hogy fékezhető, kezelhető, mennyire precízen irányítható a nedves utakon. Nyáron is megvan az aquaplaning, azaz a vízen felfutás veszélye. Ez akkor fordul elő, amikor a nagy mennyiségű víz az abroncs és az út között olyan réteget képez, ami által az autó irányíthatatlanná válhat. Ezért is fontos, hogy egy nyári gumi is rendelkezzen vízelvezető csatornákkal és gyorsan és hatékonyan szorítsa ki a vizet a felületéről. Az abroncsok szerkezete, mintázata és a futófelület összetétele is nagymértékben befolyásolja a nedves úton való tapadást.

Ebből a szempontból pedig jó választás lehet a Falken Azenis FK510 nyári gumi, ami az uniós abroncscímkén a nedves úton való kezelhetőség tekintetében megszerezte a legjobb, tehát az A minősítést.

Ugyanilyen minősítéssel bír a szintén középkategóriás Nokian WetProof abroncs, ami ráadásul üzemanyag-hatékony választás is egyben és a zajszintje is alacsony. Jó választás lehet ebből a szempontból a BFGoodrich Advantage is, ami szintén stabilan vezethető a nedves utakon.

Középkategóriás nyári gumi márkák – élettartam és gördülési ellenállás

Mint ahogy a prémiumok, úgy a középkategóriás abroncsok esetében is fontos szempont az alacsony gördülési ellenállás és a hosszú élettartam. Ezek anyagi előnyökkel is járnak. Ezért mondja sok szakember, hogy az olcsó, úgynevezett budget kategóriás abroncsok helyett olykor anyagilag is megéri a megbízható középkategóriás nyári gumit választani. Az olcsó abroncsok ugyanis gyorsan kopnak és magasabb a gördülési ellenállásuk is.

A középkategóriás gyártók is olyan technológiákat alkalmaznak már, mint az alacsony gördülési ellenállású futófelület, a csökkentett zajszint és a speciális futófelületi mintázat. Így csökkentik a fogyasztást és növelik az élettartamot. Ez pedig környezettudatossági szempontból is ideális választássá teszi őket. Ilyen abroncs például a Semperit Speed-Life 2, a Kleber Dynaxer HP4, a Nokian Line, a Sumimoto BC100, vagy épp a Firestone Roadhawk, illetve a Falken Ziex ZE310 Ecorun.






Ezt érdemes választani, ha a zajszint is számít

Jobbára ezeket az abroncsokat találjuk a kínálatban akkor is, ha az alacsony zajszintű középkategóriás nyári gumik nyomába eredünk. Ilyen abroncs a Semperit Speed-Life 2, a Nokian Line, a Firestone Roadhawk, a Kleber Dynaxer HP4, a Falken Ziex ZE310 Ecorun, vagy épp a Kumho Ecsta HS51. A zajszint csökkentésére a gumigyártók speciális, új anyagokat használnak, például újrahasznosított anyagokat, melyek környezetbarátak és kevésbé zajosak. Az alacsony zajszintű abroncsok profilja általában úgy van kialakítva, hogy minimalizálja az abroncsok zaját, például a blokkok és a barázdák elrendezésével, illetve a különböző minták összekapcsolásával is nagymértékben befolyásolható ez a zajszint. Ezen kívül az abroncsok bélése és oldalfala is tartalmazhat zajcsökkentő anyagokat, ezek is befolyásolják a zajszintet.

SUV-abroncsok a középkategóriás nyári gumi márkák között

Sokan keresnek városi terepjáróra, összekerék-meghajtású autóra középkategóriás megbízható nyári gumit. Ezekből is széles kínálatot találunk, ilyen például a Kleber Dynaxer HP4 SUV, melyet kifejezetten az SUV-k számára fejlesztett ki a gyártó. A Nokian kínálatában a Nokian Powerproof SUV, a Semperit Speed-Life 2 SUV, az Uniroyal RainSport 5 SUV, valamint a Yokohama Advan Sport V015S. Jelentős költségeket takaríthatunk meg, ha városi terepjárónkra középkategóriás abroncsot vásárolunk, ezek is kiváló minőséget és teljesítményt nyújtanak, bár a legtöbb esetben nem érik el azt a szintet, mint a prémium abroncsok. A középkategóriás nyári gumik azonban sok esetben jelentenek ideális választást, ezt mindig az autó életkora, a teljesítménye és a használat módja indokolja.

 

 

 

 

 

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Ezek a prémium téli gumik 2024-ben azok amikkel csak jól járhatsz!

2024.10.21

Ahogy az időjárás egyre hűvösebbre fordul, sok autós számára elengedhetetlen a téli gumik cseréje. A prémium kategóriás téli gumik nemcsak a jármű biztonságát, de a vezetési élményt is javítják a hideg időjárási körülmények között.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Top 8 középkategóriás téli gumi 2024-ben

2024.10.17

Az idei téli szezonra érdemes már időben felkészülni, hiszen a megfelelő gumiabroncs kiválasztása jelentős hatással lehet a vezetési élményre és a biztonságra. A középkategóriás téli gumik általában jó ár-érték arányt kínálnak, miközben elérhető áron biztosítanak megfelelő tapadást és teljesítményt hideg időjárási körülmények között.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Tudni szeretnéd az ADAC mely méretekben tesztelte a 2024-es téli gumikat?

2024.10.14

Az ADAC 2024-es téli gumi tesztjén több különböző méretet vizsgáltak annak érdekében, hogy minden járműkategória megtalálja a számára ideális abroncsot. A tesztelés során az alábbi méretek voltak a középpontban:

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

2024 téli gumi újdonságai: A legmodernebb abroncsok bemutatása

2024.10.10

A téli autózás kihívásai minden évben újabb fejlesztéseket kívánnak az autógumi gyártóktól. A 2024-es téli szezonra megjelent abroncsok számos innovációval érkeznek, amelyek még nagyobb biztonságot, kényelmet és tartósságot kínálnak.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

2024 ADAC téli gumi teszt: Amit az autósoknak tudniuk kell

2024.10.07

Az autósok számára a téli gumi választása kiemelkedően fontos döntés, amely a biztonság és a vezetési élmény alapja a hideg hónapokban. A 2024-es ADAC téli gumi teszt ismét bebizonyította, hogy nem minden abroncs teljesít egyformán a zord időjárási körülmények között.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

A téli gumival csak a gyávák közlekednek télen és további felelőtlen kijelentések

2024.10.05

A téli gumik használata évről évre felmerül, amikor beköszönt a hideg időjárás és a hó megjelenik az utakon. Sokan még mindig hajlamosak lebecsülni a téli gumik jelentőségét, és felelőtlen kijelentéseket tesznek, melyek nemcsak félrevezetőek, hanem akár veszélyesek is lehetnek.

Iratkozzon fel youtube csatornánkra.
Kövessen minket Facebook-on!
Tekintse meg videóinkat a szerelésről.
Törzsvásárlói belépés