Az ENERGY SAVER + nyári gumi tervezése és fejlesztései
Az ENERGY SAVER + minden népszerű autótípus számára alkalmassá tervezték, a kis autóktól a nagyobb egyterűekig minden méretben elérhetőek.
Talán kevesen tudják, de ha a fejlesztések célja a hosszú futásteljesítmény és a minél hatékonyabb üzemanyag megtakarítás, akkor azok a legtöbb esetben a tapadás minőségének rovására növelhetők csak.
A Michelin persze olyan fejlesztéseket nem engedhet meg magának, ami a tapadási minőségeket akár csak kicsit is gyengíti, ezért a gyártó szakembereinek fel volt adva a lecke, hogy egy olyan nyári gumit fejlesszenek ki, amely nagyon tartós, használatával az autó sokkal kevesebbet fogyaszt, és mégis kiváló tapadást nyújt minden útviszony közepette.
Technológiák az üzemanyag takarékosság eléréséhez
A gumiabroncsok esetében a legnagyobb üzemanyag felhasználást növelő tényező a gumiabroncs belsejében termelődő hő, tehát egyértelmű volt a tervezők számára, hogy ezt a melegedési tényezőt kell lecsökkenteniük olyan formán, hogy a kiváló tapadási tényezők viszont ne csökkenjenek.
Az első és legfontosabb feladat volt, hogy a gumikeveréket alakítsák ki úgy, hogy a hőtermelés a gumi rétegben minimalizálható legyen.
Ezután a fejlesztések iránya a karkasz felé összpontosult, és a hosszas kísérletezéseknek köszönhetően sikerült egy olyan polimer réteget kifejleszteni, amelyet a karkasz és a gumi réteg közé helyezve még kisebbé vált a hőtermelődés mértéke.
Harmadik lépcsőben magát az aszfaltfelülettel érintkező futófelületet optimalizálták annyira, hogy a gumiabroncs hőmérséklete addig csökkenjen, ahol még a kiváló tapadás viszont megmarad.
Michelin
ENERGY SAVER + nyári gumi előnyei
Mindamellett, hogy az előző generációhoz képest 60 literrel kevesebb benzint használ csak el a teljes élettartama alatt az ENERGY SAVER + nyári gumi, a futásteljesítményét is sikerült 20 százalékkal növelni.
És mivel a futófelület optimalizálása miatt hatékonyabb a nyomáseloszlás a talajon, a tapadás is jobb lett, rövidebb fékutakkal.
Ezt az abroncsot mindazoknak ajánlja a gyártó, akik fontosnak tartják, hogy minél kevesebb káros anyag juthasson a levegőbe és a takarékosság is lényeges szempont náluk.