Ugrás az oldal tetejére
Kérdése van? Ne habozzon!
06 (1) 280 65 67
Információk
Kapcsolat GY.I.K.
Részletes kereső
Gumi keresők

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

Keresés méret szerint

Keresés autótípus szerint

Autógumi méretek segédlet

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

máj. 05

Mit csináljunk ha kátyúba mentünk?

Kellemetlen hozadéka a hazai utaknak a téli időszakban többszörösére szaporodó kátyúk, amik kárt tehetnek a gumiabroncsokban, de rosszabb esetben akár a felfüggesztéseket is tönkre tehetik. De mit tehet az az autós, akinek kátyúkára keletkezik önhibáján kívül, milyen dolgokra figyeljen oda laposan, hogy a kárárt sikeresen behajthassa az adott útszakasz kezelőjén?

Elsőként szóljunk arról, ami mindenképp kerülendő. Ha a káresemény megtörténte után elhajtunk a helyszínről anélkül, hogy bármit is tennénk (fotózás, rendőr kihívás, tanúk szerzése), száz százalékig biztosak lehetünk benn, hogy a kár ellenértékét nem tudjuk majd behajtani. A tapasztalat azt mutatja, hogy a bizonyítékkal benyújtott kárigények közel felét is vissza tudják utasítani a közutak kezelői, ilyen-olyan indokokra hivatkozva.Nos, ha a kátyúba hajtás esetén károsodna a gumiabroncs, vagy az autó felfüggesztése, akkor három különböző lehetőségünk van a kár bizonyítására.

Azt azonban már most leszögezhetjük, hogy csak olyan esetekben van jogunk a kár megtérítését igényelni a út kezelőjétől, ha a kár megtörténte pillanatában minden közlekedési szabályt betartottunk. Két alapvető szabálysértés esetén biztos, hogy vissza utasítják kérelmünket, az egyik, ha a megengedettnél gyorsabban hajtottunk a kátyúba hajtás pillanatában, a másik, ha figyelmen kívül hagytuk a kátyúkra figyelmeztető közlekedési jelzőtáblát.


Az első lehetőségünk bizonyítékok szerzésére, ha fotókat készítünk a kátyúról és az autóban esett kárról. Ezt mobiltelefonnal is megtehetjük, fontos, hogy a dátum jelölve legyen a fényképeken. A fotók elkészítése során figyeljünk oda arra, hogy a helyszín biztosan beazonosítható legyen, ehhez keressünk valamilyen jellegzetes tárgyat a háttérben, például jelzőtáblát, helységnévtáblát, vagy bármilyen egyedi tárgyat. A másik fontos dolog, hogy a fotókon beazonosíthatóak legyenek a kátyú mélységének, területének méretei, ezt egy golyóstollal, öngyújtóval, kulccsal, vagy egyéb más felismerhető méretű tárgy foton szerepeltetésével tudjuk elérni. Természetesen ha van az autóban mérőszalag, az a legtökéletesebb.

Másik lehetőség, ha rendőrt hívunk a helyszínre és rendőri jegyzőkönyv elkészítését kérjük. Amennyiben a rendőrségi jegyzőkönyv teljes mértékben igazolja vétlenségünket, a kár megtérítését már nehezen lehet visszautasítani. Harmadik lehetőség tanuk szerzése lehet, ez külterületen némileg nehéz, de van tanunk, az nagyban megemelheti esélyünket a teljes kár megtérítésére. Ezután a kárigényünket a bizonyítékokkal egyetemben levélben kell kérelmezni az út kezelőjétől.


Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Ezek a prémium téli gumik 2024-ben azok amikkel csak jól járhatsz!

2024.10.21

Ahogy az időjárás egyre hűvösebbre fordul, sok autós számára elengedhetetlen a téli gumik cseréje. A prémium kategóriás téli gumik nemcsak a jármű biztonságát, de a vezetési élményt is javítják a hideg időjárási körülmények között.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Top 8 középkategóriás téli gumi 2024-ben

2024.10.17

Az idei téli szezonra érdemes már időben felkészülni, hiszen a megfelelő gumiabroncs kiválasztása jelentős hatással lehet a vezetési élményre és a biztonságra. A középkategóriás téli gumik általában jó ár-érték arányt kínálnak, miközben elérhető áron biztosítanak megfelelő tapadást és teljesítményt hideg időjárási körülmények között.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Tudni szeretnéd az ADAC mely méretekben tesztelte a 2024-es téli gumikat?

2024.10.14

Az ADAC 2024-es téli gumi tesztjén több különböző méretet vizsgáltak annak érdekében, hogy minden járműkategória megtalálja a számára ideális abroncsot. A tesztelés során az alábbi méretek voltak a középpontban:

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

2024 téli gumi újdonságai: A legmodernebb abroncsok bemutatása

2024.10.10

A téli autózás kihívásai minden évben újabb fejlesztéseket kívánnak az autógumi gyártóktól. A 2024-es téli szezonra megjelent abroncsok számos innovációval érkeznek, amelyek még nagyobb biztonságot, kényelmet és tartósságot kínálnak.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

2024 ADAC téli gumi teszt: Amit az autósoknak tudniuk kell

2024.10.07

Az autósok számára a téli gumi választása kiemelkedően fontos döntés, amely a biztonság és a vezetési élmény alapja a hideg hónapokban. A 2024-es ADAC téli gumi teszt ismét bebizonyította, hogy nem minden abroncs teljesít egyformán a zord időjárási körülmények között.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

A téli gumival csak a gyávák közlekednek télen és további felelőtlen kijelentések

2024.10.05

A téli gumik használata évről évre felmerül, amikor beköszönt a hideg időjárás és a hó megjelenik az utakon. Sokan még mindig hajlamosak lebecsülni a téli gumik jelentőségét, és felelőtlen kijelentéseket tesznek, melyek nemcsak félrevezetőek, hanem akár veszélyesek is lehetnek.

Iratkozzon fel youtube csatornánkra.
Kövessen minket Facebook-on!
Tekintse meg videóinkat a szerelésről.
Törzsvásárlói belépés