Ugrás az oldal tetejére
Kérdése van? Ne habozzon!
06 (1) 280 65 67
Információk
Kapcsolat GY.I.K.
Részletes kereső
Gumi keresők

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

Keresés méret szerint

Keresés autótípus szerint

Autógumi méretek segédlet

Keresés méret szerint

Keresés név szerint

Keresés autótípus szerint

ADAC
febr. 28

ADAC nyári gumi teszt 2023

Az ADAC, a Német Autó Klub már 1973-ban híres volt a gumitesztjeiről és a sofőrök nagy szerencséjére jó szokásukat a mai napig tartják. Magas szinten elvégzett releváns tesztjeik emberek százezreinek segítenek a megfelelő abroncs kiválasztásában. Az idei nyári gumi tesztek meglepő eredményt hoztak, hiszen 7 gumiabroncs egyszerűen vállalhatatlan eredményt ért el a teszten. Olvass tovább és tudd meg, melyik abroncsokat érdemes messziről elkerülnöd.


ADAC nyári gumi teszt 2023
Az új kritérium: környezeti egyensúly

Az elmúlt 50 évben az abroncs- és járműtechnológia rengeteget változott, ezzel párhuzamosan természetesen a tesztek is fejlődtek. Az ADAC továbbra is ragaszkodik jól bevált, kiegyensúlyozott értékelési szisztémájához, de alkalmazkodva a változó igényekhez és kihívásokhoz, időnként átrendezik, illetve frissítik a szempontokat. A tesztek végső eredményét a vezetési biztonság és környezeti egyensúly összegéből kapjuk meg.

Érdemes lehet megismerni, hogy mi alapján súlyozzák a kategóriákat: a vezetésbiztonság száraz és nedves úton 70%-ot jelent. A környezeti egyensúly kritériumába tartozik a kopás, az üzemanyag-fogyasztás és a zaj szennyezés, ezek 30%-ot nyomnak a latban. Ezt kiegészíti a gumiabroncs tömege, kopása, valamint olyan fenntartható szempontok, mint a gyártási maradványok tanúsítása. A cikkben szereplő 50 különböző fajta abroncs mindegyikét 205/55 R16 méretben tesztelték. Lássuk hát a 4 kategóriát, kezdjük is a legjobbakkal.

A 10 legjobb modell

A Goodyear, a Continental, a Michelin és a Bridgestone viszonylag drága termékei idén sem okoztak csalódást, nem meglepő módon a lista elején állnak. Ezekkel az abroncsokkal egyszerűen lehetetlen mellé nyúlni. A finn Nokian Tyres és a Japán Falken mellett a Koreai Kumho, a Hankook és a Nexen szintén rangos helyen végzett. A vezetésbiztonság legmagasabb fokán a Goodyear Efficient Grip Performance 2 és a Continental Premium Contact 6 áll.

 


Nyári gumi kínálatunk: https://autotire.hu/c/nyarigumi

Íme 21 darab - kielégítő kategóriába - eső nyári gumi

Igen sok másodlagos prémium márka végzett a kielégítő kategóriában. Ezek a gumik még mindig jó választásnak bizonyulhatnak, hiszen általában csupán egy bizonyos gyengeség miatt kerültek a dobogó második fokára.

Mivel olcsóbb alternatívát kínálnak a prémium gumiknál, a megfelelő használattal ezek a hiányosságok kiküszöbölhetőek. Az gyengébb értékelések általában vizes utakon tapasztalható kisebb gyengeségekre alapulnak. Ily módon értékelődött le a legtöbb abroncs a vezetési biztonság súlyozott átlaga miatt.

Emellett a környezeti egyensúly kategóriában is kevesebb pontot értek el, mivel hamarabb kopnak, mint prémium társaik. A Kenda Kenetica Pro KR210, a Kleber Dynaxer HP4 és a Fulda Eco Control HP2 a listavezetők a kategóriában.

 

 

3. kategória: az „éppen megfelelt” abroncsok

Ebben a kategóriában fedezhető egy érdekesség, ami azt bizonyítja, hogy az abroncsgyártás gyakran ellentmondásos célokkal van tele. A Michelin az e.Primacy-t nem csak belsőégésű-, hanem elektromos autókhoz is ajánlja. Ezért a környezetvédelmi kategóriában magasan kiemelkedik a többiek közül, ahogy az alábbi képen is jól látszik.

Nedves úton azonban kifejezetten rosszul teljesített, hiszen 80 km/órás sebességnél csupán 43,7 méterre állt meg. Összehasonlításként a Continental PremiumContact 6-nak csak 34,4 méterre van szüksége a megálláshoz, ami jóval kevesebb.  

 

4. kategória: a bukottak

A mindösszesen 7 hibás gumiabroncs az egymásnak ellentmondó célok miatt szinte értékelhetetlen eredményt nyújtott. Katasztrofális vizes teljesítményük miatt kerültek a lista végére még akkor is, ha némelyik részágban csúcsteljesítményt produkáltak. Íme egy példa: a rendkívül strapabíró kínai DoubleCoin DC99-cel csaknem 65 000 kilométert lehet megtenni, ami kimagaslóan jó eredmény.

Probléma csupán akkor van, ha vizes úton kell fékezni az abroncsokkal, hiszen 80 km/órás sebességnél 59,3 méteres féktávra van szükségük. Ez a szám elfogadhatatlanul magas, az ilyen hiányosságokból bekövetkező balesetek drámai következményekkel járhatnak. Íme azok az abroncsok, amelyeket érdemes messze elkerülni: Rotalla RH01, Berlin Tires Summer UHP 1G2, Lassa Driveways, Evergreen EH 226, Riken Road Performance, DoubleCoin DC99 és végül a Premiorri Solazo.

ADAC nyári gumi teszt 2023


  
Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Mutatjuk a 2023 Auto Bild négyévszakos gumi teszt eredményeit: Ezek lettek a legjobb gumik

2023.11.15

A legnagyobb abroncstesztek időről időre előrukkolnak a legfrissebb eredményeikkel, mellyel bemutatják, hogy az adott kategóriában melyik abroncs hogyan teljesített a különböző útviszonyok között. A négyévszakos gumiabroncsok hatalmas fejlődésen mentek keresztül az elmúlt időszakban. Az innovatív technológiák, az egyre jobb minőséggel rendelkező alapanyagok felhasználása pedig megmutatkozik természetesen az abroncsteszt eredményeken is.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Autobild nyári gumi teszt 2023

2023.03.02

Bár az Autobild 2023-as szezon első nyári gumi tesztje még javában tart, eddig összesen 200 modellt tesztelt a legkelendőbb gumiméretekből. Olyan méretekből, amelyek a legtöbb kompakt osztályú járműhöz illeszkednek, mint amilyen például az Audi A3, a BMW 1 és 2-es sorozat és a VW Golf, a Seat Leon, a Toyota Corolla és a Reanult Megane. A kvalifikációból azonban már most megtudhatunk pár eredményt, ráadásul a listát kiegészítettük egy hasznos felsorolással. Minden méretből bemutatjuk a három legjobb abroncsot.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

2022-ben is tesztelte a téli gumikat az ADAC: megérkeztek az eredmények

2022.10.13

A tökéletes téli gumi kiválasztása nem egyszerű feladat. Rengeteg különböző márka áll rendelkezésre, ráadásul eltérő árkategóriák közül is válogathatunk. Éppen ezért a lehetőségek útvesztőjében még a rutinos sofőrök is könnyen elvesznek.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

A legjobb téli gumik a piacon: több mint 50 abroncsot teszteltek a német Auto Bild szakemberei

2022.10.12

A legjobb téli gumik a piacon: több mint 50 abroncsot teszteltek a német Auto Bild szakemberei 2022 -ben is.

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Négyévszakos gumi teszt 2022

2022.10.08

Száraz, nedves és havas úton is biztonságban: ezek az idei év legjobb négyévszakos gumiabroncsai

Biztonságos vezetéshez biztonságos gumi jár!

Ismét itt a tavasz, és az ADAC 2022 nyári gumi teszt

2022.03.11

A prémium márkák jól teljesítenek, ám idén az olcsóbb kategória is produkál kellemes meglepetéseket. Bemutatjuk az ADAC 2022 nyárigumi-tesztjének eredményeit.

Iratkozzon fel youtube csatornánkra.
Kövessen minket Facebook-on!
Tekintse meg videóinkat a szerelésről.
Törzsvásárlói belépés